Muzeum Pana Tadeusza

W maju 2016 roku uczniowie ZSEA zwiedzili nowo otwarte we Wrocławiu

Muzeum Pana Tadeusza

10 maja klasa 2bt uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych „W salonie romantycznym”.

Uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje panujące w epoce romantyzmu.

Znaleźli się w salonie wypełnionym meblami z epoki, posłuchali muzyki, obejrzeli obrazy, dowiedzieli się, jak ludzie w tym czasie spędzali wspólnie czas.

Mieli także okazję poznać bardzo bogatą i multimedialną ekspozycję dotyczącą życia i twórczości Adama Mickiewicza, zobaczyli rękopis „Pana Tadeusza” oraz Konstytucję 3 Maja.

17 maja klasa 2at oraz 3at wzięły udział w zajęciach pt. „Niezwykłe życie Adama Mickiewicza”.

Uczniowie poznali rodzinę Mickiewiczów, dom i miasteczko, w którym Adam przyszedł na świat; dowiedzieli się, jakie i gdzie młody Mickiewicz pobierał nauki; prześledzili trasy licznych i dalekich podróży poety; usłyszeli o jego politycznym zaangażowaniu i działalności na emigracji

oraz oczywiście obejrzeli rękopis „Pana Tadeusza” oraz Konstytucję 3 Maja.