Kalendarz adwentowy

Od 1 do 22 grudnia 2015 r., czyli w okresie adwentowym, mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji międzyszkolnego projektu plastyczno-językowego

pt. „Kalendarz adwentowy”

polegającego na przedstawieniu tradycji świąt Bożego Narodzenia w krajach niemieckiego obszaru językowego.

Uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami klasy gimnazjalnej integracyjnej szkoły „Amigo” mieli za zadanie przygotować symbole, posługując się różną techniką wykonania (zdjęcie, rysunek + opis), które związane są ze zwyczajami i obyczajami obchodzenia świąt u naszych zachodnich sąsiadów.

Codziennie przez 22 dni w „okienku” choinki, stanowiącej rodzaj kalendarza adwentowego, ukazywały się różnorodne rysunki.

Uczniowie poprzez realizację projektu nie tylko dowiedzieli się nowinek na temat zwyczajów w Niemczech, ale także mieli szansę podczas zajęć języka niemieckiego przedstawić w ramach aktywności symbol z danego dnia swoim kolegom, opowiadając ciekawostki o różnicach i podobieństwach, charakterystycznych dla niemieckiego obszaru językowego, o których przeczytali danego dnia.

Autor: Ewa Krupa