Festiwal kolęd w j. niemieckim

18 grudnia 2015 roku odbyła się w naszej szkole I edycja

Festiwalu kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w języku niemieckim

Na scenie wystąpiło 9 zespołów z klasy 1aT, 1dT, 2bT i 2cT, które zaprezentowały swoje utwory zarówno a capella, jak również przy akompaniamencie instrumentalnym.

Zabrzmiały znane kolędy, takie jak „Stille Nacht”, „Leise rieselt der Schnee” czy „O Ihr Kinderlein kommet”, a także wsółczesne wykonania piosenek świątecznych, np. znanego zespołu Die Prinzen — „Bald sind Weihnachten” czy z repertuaru Rolfa Zuckowskiego z albumu „Winterkinder″.

Na szczególną uwagę zasługuje solowe, bardzo oryginalne wykonanie kolędy „Kling Glöckchen klinelingeling” Piotra Skorupki z kl. 1dT, który inspirował się interpretacją niemieckiego zespołu „Die Toten Hosen”.

Impreza upłynęła w świątecznej i nastrojowej atmosferze, wszyscy bawili się doskonale...

Zachęcamy także innych uczniów z pozostałych klas do wzięcia udziału w następnej edycji festiwalu.

Autor: Ewa Krupa