Wielojęzyczna Europa

29 września 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Słubickiej 29 odbył się po raz kolejny z okazji Europejskiego Dnia Języków ogólnoszkolny

festiwal wokalno-taneczny pt. „Wielojęzyczna Europa”

Jako publiczność wzięli w nim udział uczniowie klasy 1 bt i 3 bt. Na scenie w kilku językach swoje talenty muzyczne zaprezentowali: przedszkolaki, gimnazjaliści oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych, nie tylko z Wrocławia, ale także z podwrocławskich miejscowości i wsi.

Dużym zaskoczeniem była przygotowana przez organizatorów przed występami 15-minutowa rozgrzewka językowa w języku angielskim, przy której wszyscy się świetnie bawili.

Podczas koncertu nasi uczniowie mogli podziwiać wykonanie utworów w różnych językach: francuskim, włoskim, hiszpańskim, a nawet w języku ukraińskim.

Zdecydowanie przeważały jednak piosenki w języku angielskim i niemieckim.

Młodzi artyści mieli przygotowane własne nagrane podkłady muzyczne, śpiewali także a capella oraz sami grali na instrumentach muzycznych.

Poziom wykonania utworów pod względem językowym i wokalnym był bardzo wysoki i wszyscy uczestnicy zasłużyli na ogromne brawa i bisy publiczności oraz nagrody, zasponsorowane przez organizatorów imprezy.

Autor: Ewa Krupa