Warsztaty języka niemieckiego

25.09.2015 grupa uczniów z klasy 3 cT i 3 dT pod opieką p. Ewy Krupy uczestniczyła w zajęciach warsztatowych języka niemieckiego, w ramach

Europejskiego Dnia Języków

Warsztaty na temat wiedzy o krajach niemieckojęzycznych zorganizowała w Bibliotece Niemieckiej, przy Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, germanistka p. Beata Pleban.

Uczniowie oprócz możliwości uczestniczenia w grach i zabawach językowych na temat kulturowości, obyczajów, zwyczajów, zabytków mogli rozwiązać quiz językowy o Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz otrzymali od organizatorów pamiątkowe plakietki i materiały do nauki języka niemieckiego.

Dostaliśmy również zapewnienie, że uczniowie naszej szkoły będą cyklicznie zapraszani na takie warsztaty, dzięki którym będą mieli możliwość w innowacyjny i niekonwencjonalny sposób poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin na temat Niemiec i innych niemieckojęzycznych krajów Europy.

Autor: Ewa Krupa