30.09.2014 klasy 1ct, 2bt i 3at

pod opieką pani Ewy Krupy, Joanny Berskiej, Katarzyny Kozak i Arlety Szydłowskiej

udały się do Synagogi pod Białym Bocianem,

aby wziąć udział w imprezie zorganizowanej z okazji Europejskiego Dnia Języków.

Nasi uczniowie mieli szansę zobaczyć około 30 grup wokalnych i tanecznych, a także solistów i solistek, którzy zaprezentowali repertuar w różnych językach. Każde wystąpienie charakteryzował indywidualny klimat, a także ciekawe wykonanie choreograficzne. Utwory były wykonywane także w języku ojczystym, ale przede wszystkim w języku naszych zachodnich sąsiadów, angielskim, hiszpańskim czy włoskim. Na scenie można było zobaczyć zarówno grupy przedszkolne, jak i młodzież z wrocławskich gimnazjów i liceów.

Na dziedzińcu synagogi przedstawiciele wydawnictw językowych oferowali ciekawe materiały do nauki języków obcych, organizowali mini-konkursy językowe, można było w specjalnie rozstawionych do tego namiotach poznać kilka słówek w różnych językach, a także dowiedzieć się ważnych informacji o Unii Europejskiej czy sprawdzić swoją wiedzę na tematy związane z innymi krajami Europy. Każdy, kto podszedł do stoiska, otrzymywał też różne pamiątki. Cała impreza była udana i pomogła poznać choć trochę piękno niektórych języków, a to na pewno był jeden z celów tego przedsięwzięcia.

Michał Wąsik 2bt