Gra negocjacyjna - etyczna moda

27 września 2022 r. w Biurze Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu została przeprowadzonagra negocjacyjna pt.: "Etyczna moda".Gra została wypracowana w Biurze Informacyjnym Rady Europejskiej.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół średnich z Wrocławia, Kluczborka, Katowic i Zielonej Góry.

Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Froń, Karolina Górecka, Adam Grądzel, Nina Homan, Alicja Kacik, Kinga Klepuszewska, Ewa Krakowiak, Magdalena Obara, Julia Samiec i Kamil Wdowiak z kl. 3 dp, którzy wcielili się w role ministrów 5 państw Unii Europejskiej.

Każdy z ministrów miał za zadanie wynegocjować korzystne dla swojego kraju rozstrzygnięcia w zakresie etycznej mody.

Uczestnicy gry uczyli się trudnej sztuki wypracowywania kompromisu oraz poznali procedurę legislacyjną Unii Europejskiej.

Nasi uczniowie rzetelnie przygotowali się do udziału w grze i znakomicie wywiązali się z roli ministrów wylosowanych przed grą krajów: Luksemburga, Francji, Hiszpanii, Włoch i Grecji. Opiekunem gry była p. Izabela Serwatka.