Zwycięstwo w kategorii Edukacja Medialna (Nasz Projekt eTw 2022)

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 6 czerwca w Warszawie, poznaliśmy ostateczną klasyfikację miejsc w ogólnopolskim konkursie Nasz projekt eTwinning. Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) – Narodową Agencją Programu Erasmus+ I Europejskiego Korpusu Solidarności, a ceremonie rozdania nagród są realizowane pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Projekt eSafety, który realizowała w poprzednim roku szkolnym z uczniami klasy reklamy p. Arleta Szydłowska,  we współpracy ze szkołami z Niemiec, Włoch, Turcji i Grecji zwyciężył w kategorii Edukacja Medialna.

W opinii jury:

„Projekt umożliwił zrealizowanie najważniejszych celów edukacji medialnej. Na uwagę zasługuje kreatywne podejście do kwestii fake news (tworzenie przez uczniów fałszywych informacji na własny temat). (…) Opiekunowie projektu w sposób wyjątkowo przemyślany, z wykorzystaniem wielu ciekawych metod pracy, osiągnęli cele z zakresu edukacji medialnej. Kompleksowość tematu i szeroki zakres treści nie przeszkodziły uczestnikom dobrze się bawić podczas realizacji zadań.”

W ceremonii wręczenia nagród wzięli również udział przedstawiciele Kuratoriów Oświaty oraz dyrektorzy/wicedyrektorzy wyróżnionych placówek. Naszą szkołę reprezentowała pani wicedyrektor Anna Grzybowska.

Koordynator projektu: Arleta Szydłowska