Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach klasycznych

27.03.2022 r. w Sypniewie (woj. wielkopolskie) zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach klasycznych do lat 16 i 18.

Mistrzostwa zostały rozegrane na dystansie 9 rund, granych tempem  90 minut + 30 sekund na posunięcie dla zawodnika.

W grupie chłopców do lat 18 startował Jakub Luberański uczeń klasy 3ep a w grupie dziewcząt do lat 18  Justyna Łochina uczennica klasy 2ep

Zawody  rozgrywane są rocznikami. W tym roku do lat 18 zagrały roczniki 2004 i 2005. Nasi uczniowie wypadli w zawodach bardzo dobrze.

Jakub w klasyfikacji ogólnej zajął 6 miejsce zdobywając 6 pkt na 9 możliwych i w swoim roczniku uplasował się na 3 miejscu, natomiast Justyna odpowiednio na 15 i 6 miejscu.

Należy podkreślić, że są to najważniejsze juniorskie Mistrzostwa w Polsce. Jest to dobry prognostyk na przyszłość i nadchodzącą w przyszłym tygodniu Licealiadę szachową, w której zagra nasza szkolna drużyna.