Konkurs "Mistrz mapy świata"

Sprawozdanie z II edycji szkolnego konkursu geograficznego

"Mistrz Mapy Świata"

W marcu bieżącego roku ogłoszona została druga edycja konkursu Mistrz Mapy Świata.

Celem konkursu  jest pogłębienie wiedzy uczniów z zakresu znajomości położenia obiektów fizyczno- geograficznych na mapie świata. Znajomość ta przydaje się nie tylko jako wiedza konieczna podczas zdawania egzaminu maturalnego, ale także w swobodnym funkcjonowaniu w społeczeństwie, w życiu osobistym i w przyszłości w życiu zawodowym.

Do konkursu mógł przystąpić każdy chętny uczeń z I-III klasy technikum oraz klasy II liceum profilowanego.

Uczestnicy konkursu otrzymali listę haseł konkursowych oraz samodzielnie lokalizowali wskazane obiekty geograficzne na mapie konturowej świata. Czas przygotowania wynosił ok. 1,5 miesiąca.

Do konkursu przystąpiło 19 uczniów w tym:

5 uczniów z klas III technikum

4 uczniów z klas II technikum

8 uczniów klas II liceum profilowanego

2 uczniów z klas I technikum.

24 kwietnia uczestnicy konkursu rozpoczęli rywalizację o tytuł „Mistrza Mapy Świata”.

Zadaniem uczestników było naniesienie wybranych przez nauczyciela 30 obiektów geograficznych na mapie konturowej świata w ciągu 30 minut.

Nagrodą konkursu było - otrzymanie dyplomu z tytułem „Mistrz Mapy Świata” oraz oceny cząstkowe z geografii o wadze 10.

Uczniowie, którzy osiągnęli 90- 100%  poprawności wskazań otrzymali ocenę celującą oraz dyplom z tytułem.

Uczniowie, którzy otrzymali 80-89 % poprawności wskazań otrzymali ocenę bardzo dobrą.

Uczniowie, którzy otrzymali 70-79 % poprawności wskazań otrzymali ocenę dobrą.

W roku szkolnym 2012/2013 tytuł „Mistrza Mapy Świata” otrzymali:

Izabela Osipacz z klasy III aT

Dorota Kłak z klasy III aT

Daria Gągała-Sokołowska z klasy III aT.

Z uwagi na zainteresowanie uczniów konkursem planowana jest III edycja w roku przyszłym.

Pomysłodawca i organizator konkursu: Krystyna Kopka