Nasi uczniowie w Urzędzie Statystycznym

11 kwietnia 2013 roku

Uczniowie klasy 1 aT wraz z Panią Profesor Jadwigą Bednarz, jako reprezentanci Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych  wybrali się do Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego we Wrocławiu przy ul.Oławskiej 31.

Szkoła otrzymała zaproszenie na zajęcia, które miały na celu ukazanie roli i znaczenia badań statystycznych w procesach gospodarki rynkowej. Jako uczniowie chcieliśmy zapoznać się także z zasadami funkcjonowania systemu REGON.

Zajęcia prowadziły Panie Marta Woźniakiewicz oraz Małgorzata Lasota z Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego we Wrocławiu. Po wykładzie mogliśmy poczuć się o wiele bieglejsi w planowaniu i zakładaniu działalności gospodarczej.

Obu Paniom składamy serdeczne podziękowania za przybliżenie młodzieży pracy w Urzędzie Statystycznym. Ich ogromna wiedza oraz umiejętność przekazywania jej w bardzo prosty i trafiający do młodych ludzi sposób sprawiły na nas i zrobiły wielkie wrażenie. Profesjonalna i miła atmosfera, sympatyczne przyjęcie, wszystko to przekonało nas do uważnego słuchania. Dzięki Paniom założenie działalności gospodarczej okazało się mało skomplikowane i dostępne dla każdego, a w szczególności dla tych, którzy mają ciekawy pomysł na biznes.

Sprawozdanie sporządziła: Małgorzata Wawro