Śniadanie do szkoły

Myślę, że wszyscy wiemy, że śniadanie trzeba jeść. Zewsząd bombardowani jesteśmy wiedzą o tym,

jak jest ono ważne dla naszego zdrowia i efektywnego funkcjonowania w codziennym życiu.

Jest dawką energii potrzebnej do nauki i pracy, dobrze skomponowane sprzyja utrzymaniu właściwego tempa metabolizmu,

efektywnej pracy mózgu, ładnej sylwetce itd., itp.

Wiemy, wiemy, ale czy się do tego na co dzień stosujemy?

Ileż razy zdarzyło się, że na widok słaniającej się uczennicy czy ucznia podczas porannego wf-u, pytałam: „Jadłaś/eś śniadanie?” Strzał w dziesiątkę – oczywiście, że nie. I tu najczęściej następuje podanie długiej listy przeszkód utrudniających zjedzenia śniadania:

- nie miałam czasu (makijaż za to zrobiony perfekcyjnie ),

- rano nic nie mogę przełknąć,

- nie chciało mi się zrobić (to ci bardziej szczerzy Uśmiech ),

- i wiele innych (kreatywność uczniów w szukaniu wymówek jest niesamowita Śmiech).

Czy tak musi być?

Myślę, że nie. Jednak aby zmienić stare nawyki, potrzeba chęci, konkretnych postanowień i planu. Pomocne mogą być nowe ciekawe pomysły na to co przygotować sobie na śniadanie, by było ono nie tylko porcją energii, którą z rozsądku wrzucimy w siebie, ale również by smakowało i cieszyło oczy a wtedy chętniej po nie sięgniemy.

Jeśli naprawdę nie jesteście w stanie zjeść niczego przed wyjściem do szkoły, to koniecznie zaopatrzcie się w jedzonko na wynos, które łatwo możecie skonsumować w drodze do szkoły czy na jednej z pierwszych przerw. To mogą być kanapki, sałatki, owoce a pomysłów na nie znajdziecie bez liku na licznych stronach i blogach kulinarnych.

Jednym z ciekawszych pomysłów są sałatki słoikowe, które prezentuje autorka „szafeczki” -

Sprawdźcie koniecznie, może zainspiruje to was do własnych pomysłów a jeśli nie, to zapraszam do kontaktu z Zieloną Linią. Coś wspólnie wymyślimy. Wyluzowany

Beata Kownacka