Tydzień Kultury Niemiecko-Hiszpańskiej

W styczniu 2013 roku odbyła się kolejna edycja Tygodnia Kultury Niemiecko-Hiszpańskiej przygotowanego przez panie: K.Kozak, J.Berską, A.Jarosz i H.Wąsik.

Młodzież naszej szkoły miała okazje wziąc udział w konkursach językowych i uczestniczyc w zajęciach wzbogacających ich wiedzę z zakresu kultury, sztuki, geografii i historii krajów niemiecko- i hiszpańskojęzycznych. W ostatnim dniu zaprezentowane zostało wielojęzyczne przedstawienie pt.: "Caperucita Roja".

Spektakl ten, którego autorkami są p.  K.Kozak i p. J.Berska, został przygotowany na prośbę organizatorów Wrocławskiego Dnia Jezyków i miał swoją prapremiere w Synagodze pod Białym Bocianem w dniu 26 września 2012 roku. Ponieważ wzbudził wielki aplauz, postanowiliśmy zaprezentować go także uczniom naszej szkoły.

A oto fragment recenzji naszego występu w synagodze, który ukazał się w Kwartalniku Uniwersytetu Ekonomicznego "Portal":

"Wielkimi brawami publiczność nagrodziła występ uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych przy ul. Worcella we Wrocławiu - podziwiano trud młodzieży i jej opiekunów. Młodzi artyści zaprezentowali wielojęzyczna wersję Czerwonego Kapturka. Treść bajki zrozumiała jest dla każdego, dlatego jej wersja wielojęzykowa (...) została przyjeta z wielkim aplauzem."

Sprawozdanie sporządziła: Joanna Berska