Zawody nordic walking

21 maja 2015 na terenie ośrodka rekreacyjnego „Morskie Oko” odbyły się

IV Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Nordic Walking

i IV Integracyjne Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Nordic Walking.

Tradycyjnie honorowym patronatem nasze Mistrzostwa objął Wydział Edukacji i NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk. Po raz pierwszy partnerem sportowym naszej imprezy zostało Polskie Stowaszyszenie Nordic Walking, które reprezentowała pani Paulina Ruta i Tatiana Galińska.

Wsród gości byli: dyrektorzy szkół organizujących zawody:  dyrektor ZSE-A pani Grażyna Skrętkowicz i dyrektor LZN pani Jolanta Mazurkiewicz-Kaczyńska.

Miło nam było również gościć pana Kazimierza Kimso – przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk, pana Rafała Busse reprezentującego MOZ NSZZ „Solidarność” POiW Wrocław Krzyki, pana dr Tadeusza Niebudka z Katedry Dydaktyki Wychowania Fizycznego AWF Wrocław oraz opiekunów zawodników.

Do rywalizacji w Mistrzostwach NW zgłosiły się:

• LO nr 1
  • LO nr 11
  • LO nr 15
  • Zespół Szkół Budowlanych
  • Zespół Szkół Ekonomicznych z Wrocławia
  • Zespół Szkół Ekonomicznych z Brzegu
  • Zespół Szkół nr 23
  • Zespół Placówek Oświatowych nr 2
  • LZN
  • ZSE-A.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali: sędziowie z PZNW, dr Tadeudz Niebudek wraz ze studentami (instruktorami NW) z AWF z Wrocławia.

Sponsorami nagród byli:

• Wydział Edukacji miasta Wrocławia
  • NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk
  • MOZ NSZZ „Solidarność” POiW Wrocław Krzyki
  • ZSE-A i LZN.

Zawody przebiegały w miłej atmosferze, a wszyscy zawodnicy starali się dać z siebie wszystko.

• IX miejsce zajęły LO nr 11 i ZSE z Wrocławia
  • VIII miejsce LO nr 15
  • VII miejsce ZS nr 23
  • VI miejsce LO nr 1
  • V miejsce Zespół Szkół Budowlanych
  • IV miejsce ZSE-A zespół II
  • III miejsce LZN
  • II miejsce ZSE-A
  • I miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych z Brzegu

W Integracyjnych Mistrzostwach NW pierwsze miejsce zajął Zespół Placówek Oświatowych nr 2.

Naszą szkołę reprezentowali:

Anna Sulkowska, Karolina Sulkowska, Jakub Witczak i Patryk Sikora – II miejsce

Wioletta Naskręt, Malwina Gabryluk, Grzegorz Haber i Gerard Tkaczyk – IV miejsce.

Gorąco gratulujemy i dziękujemy naszym uczniom za udział w zawodach.