Dzień Ekonomisty - II edycja

14 marca 2015 r. w godz. 9:00 – 12:00 odbyła się II edycja Dnia Ekonomisty w ZSE-A

Honorowym gościem był prof. dr hab. Marian Noga z Wyższej Szkoły Bankowej, który wygłosił wykład pt. „Problemy z frankiem szwajcarskim”.

Naszymi gośćmi byli również przedstawiciele wyższych uczelni z którymi współpracuje nasza szkoła:

• dr Tomasz Wojtasiewicz z Wyższej Szkoły Bankowej,
  • dr Marcin Winiarski z Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego,
  • Kamil Zieliński z Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej,

Dzień Ekonomisty jest okazją do dobrej zabawy z wykorzystaniem zdobytej wiedzy ekonomicznej, integracji zespołów klasowych, zdrowej rywalizacji.

Uczniowie klas I, II, III wzięli udział w konkursach związanych z tematyką ekonomiczną:

• Gra Młody inwestor – prowadzi dr Tomasz Wojtasiewicz z WSB
  • Wypełniane dokumentów – PIT
  • Gra edukacyjna dotycząca pracy w grupie – dr Marcin Winiarski UWr Wydz. PAiE
  • Rozmowa kwalifikacyjna
  • Zabawa z językiem obcym
  • Konkurs „Sprawnie liczę w pamięci”
  • Przegotowanie plakatu na temat jednego z noblistów.
  • Negocjacje – prowadzi Kamil Zieliński – SWPS

Piękne nagrody dla zwycięzców poszczególnych konkurencji zafundowali WSB, Port Lotniczy Copernicus i SWPS