Zwiedzanie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego

13 listopada 2014 r. klasa I ct wybrała się na wycieczkę do

Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Głównym celem było zwiedzanie oklicznościowej wystawy „Euro, waluta europejska″ przygotowanej przez Komisję Europejską we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Wystawa pokazuje historię wspólnej waluty europejskiej oraz proces, który doprowadził do utworzenia Unii Gospodarczej i Walutowej. W atrakcyjny sposób przedstawiono również historię strefy euro, rolę euro w Unii Europejskiej i świecie oraz jej znaczenie dla obywateli.

Uczniowie dowiedzieli się również, jak zabezpieczone są banknoty i monety euro.

Mogli także poznać banknoty i monety euro, grając w edukacyjne gry komputerowe i oglądając film animowany.
Wszyscy otrzymali pamiątkowy żeton i dyplom potwierdzający udział w wystawie.

Drugim celem wycieczki było poznanie nowoczesnej multimedialnej biblioteki naukowej.

Uczniowie udali się na wycieczkę po gmachu tej nowoczesnej instytucji. Zwiedzili Wypożyczalnię oraz Strefę Wolnego Dostępu, gdzie do dyspozycji czytelników jest ponad 200 tys. woluminów ułożonych tematycznie książek i czasopism, 290 miejsc do pracy naukowej, 21 kabin pracy indywidualnej i grupowej, 60 komputerów, skanery, sprzęt dla osób niepełnosprawnych oraz automaty do samodzielnego wypożyczania i zwrotów.