Akcja - Dbam to mam. Stop mowie nienawiści w przestrzeni publicznej miasta - galeria 1

Opublikowane: 13.10.2014; Teresa Podgórska

11 października 2014 w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie: sąsiedzkie spotkanie uczniów, ich rodzin, pracowników naszej szkoły, mieszkańców okolicy oraz zaproszonych gości.
Celem tej akcji było zachęcenie mieszkańców Wrocławia do przeciwdziałania mowie nienawiści i reagowania na akty wandalizmu oraz na przemoc motywowaną nienawiścią. Mowa nienawiści narusza ludzką godność osobistą, przynależność kulturową, narodową, etniczną czy religijną. Nie może być na nią zgody w naszym mieście. Odbyły się wykłady, podpisanie „Deklaracji”, zamalowanie bazgrołów i znaków nienawiści na ścianach w bramie od ul. Komuny Paryskiej, malowanie muralu, inauguracja sztafety szkół „Stop mowie nienawiści” oraz wiele ciekawych spotkań i dużo zabawy. Zaszczycili nas swoją obecnością i udziałem w akcji znakomici goście, których rozpoznacie na zdjęciach.

Fotoreportaż Bogdana Stawarza: