Rozpoczęcie roku szkolnego

W poniedziałek 1 września zainaugurowany został rok szkolny 2014/2015.

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu

W poniedziałek 1 września zainaugurowany został rok szkolny 2014/2015.
Niestety pogoda nas zawiodła i uroczystość nie mogła odbyć się tradycyjnie na boisku szkolnym. Uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do auli na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w nowej szkole, a pozostali spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych
Uroczystość poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Aleksandra Trojanowska i Marcin Latosiński. Tradycyjnie rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego
Konferansjerzy powitali wszystkich przybyłych uczniów i nauczycieli, a szczególnie serdecznie powitali nowych uczniów naszej szkoły, przedstawili zalety nauki z naszej szkole oraz wszystkim życzyli udanego, owocnego pełnego sukcesów roku szkolnego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Grażyna Skrętkowicz, która również serdecznie powitała wszystkich, zaprezentowała nowym uczniom nauczycieli i pracowników, z którymi uczniowie Ci będę współpracować i na pomoc których będą mogli liczyć oraz wspomniała dwa ważne wydarzenia z historii naszego narodu — rocznicę wybuchu II wojny światowejwydarzenia sierpniowe z 1980 r., które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę suwerenności.
Pani dyrektor przypomniała także zasady jakie panują w naszej szkole: głównie wzajemny szacunek, kultura, tolerancja, przestrzeganie regulaminów i Statutu Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych.

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego zakończyło ślubowanie uczniów klas pierwszych. W ich imieniu do sztandaru zostali uczniowie, którzy mieli najwyższą ilość punktów rekrutacyjnych:

z klasy 1 aT: Anna Culic i Marcin Śnieżek,

z klasy 1 bT: Aleksandra Kozłowska, Pola Kempa, Karolina Mazur,