Z widokiem na Europę - wykład

26 listopada 2012 roku o godz. 10:00 w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu odbyło się półtoragodzinne spotkanie z cyklu „Z widokiem na Europę”, podczas którego Danuta Jazłowiecka – posłanka do Parlamentu Europejskiego, wygłosiła prelekcję pod tytułem „Inwestycje społeczne – czy stać nas na ich odkładanie w czasie?”.

W spotkaniu z p. Poseł  Danutą Jazłowiecką wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły, z których 10 przygotowuje się do udziału w Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Izabela Serwatka

Przyczynkiem do ww. spotkania było przyjęcie przez Parlament Europejski raportu Pani Poseł pt. „Pakt Inwestycji Społecznych, jako reakcja na kryzys”, w którym mowa o konieczności stworzenia europejskiej strategii inwestycji społecznych, jako jednego z kluczowych instrumentów walki z  kryzysem.

Poseł D. Jazłowiecka uważa, że nie stać nas na odkładanie inwestycji w czasie oraz że istnieje pilna potrzeba unowocześnienia europejskiego modelu społecznego. Według niej „tylko społeczeństwo wyposażone w odpowiednie instrumenty i umiejętności będzie potrafiło reagować na zmieniające się warunki gospodarcze w przyszłości i w ten sposób uchroni siebie przed kolejnym kryzysem gospodarczym.”

Po wykładzie miała miejsce debata z udziałem publiczności, podczas której p. Danuta Jazłowiecka odpowiedziała na wiele pytań dotyczących walki z kryzysem i bezrobociem.

Miłą niespodzianką był także poczęstunek dla uczestników spotkania oraz profesjonalnie przygotowane materiały informacyjne.

Sprawozdanie sporządziła:Izabela Serwatka