Dzień Wolontariatu

3 GRUDNIA 2014 obchodziliśmy w szkole

DZIEŃ WOLONTARIATU

który łączył się z obchodami 10-lecia istnienia

grupy Wolontariatu w ZSE-A.

Przygotowano dla klas 1, 2, 3 prezentację o działalności Wolontariatu na przestrzeni 10 lat, udostepniono informację o adpocjach zwierząt, których podjęli się nauczyciele i pracownicy szkoły.
Na spotkanie przybył przedstawiciel stowarzyszenia „Żyj Kolorowo” – pan Jacek Bednarek, z którym współpracujemy od kilkunastu lat. Zachęcał do pracy wolontariackiej, ale także do nawiązywania kontaktów z młodzieżą chętną do pomocy innym.

Podczas spotkania zgromadzona młodzież przyklejała serduszka z dobrymi uczynkami, dzieliła się informacjami o różnych formach pomocy dla innych.

Miło było patrzeć na takie otwarcie młodzieży naszej szkoły.
Dyrekcja szkoły jak zawsze dodawała nam wsparcia ciepłymi słowami.

Na korytarzach ustawione były stoliki promujące wolontariaat i charytatywną pomoc. Rozdawano ulotki, balony, częstowano cukierkami i ciastem. Za symboliczną kwotę można było zakupić kartki świąteczne oraz kupić szczęśliwy los na loterii fantowej – dochód przeznaczony był dla hospicjum oraz na akcję Dar Serca.

Na korytarzu zawisło na sznurach 100 różnych zdjęć prezentujących działania grupy przez 10 lat.

Sami się zdziwiliśmy, ile naprawdę się działo.

Notatkę przygotowała Marlena Bujok-Bercz