Wolontariat szkolny dla hospicjum

AKCJA SPRZEDAŻY CIAST — 11.10.2014

Podczas sobotniej imprezy „Stop mowie nienawisci″ Wolontariat szkolny przyłączył się do pomocy dla hospicjum dla dzieci z Wrocławia oraz dla Wilbroada Tembo (adopcja na odległość), którą koordynuje pani Lidia Suszko. Przygotowano stoliki z ciastami, które upiekli uczniowie z różnych klas. Wolontariusze sprzedawali wypieki i rozdawali baloniki z symbolem akcji „Pola Nadziei″.

Ze sprzedaży ciast uzyskaliśmy kwotę 240,28 zł, którą przeznaczymy na pomoc dla Hospicjum oraz na adopcję na odległość.

Od kilku lat szkolna grupa wolontariuszy wspiera Hospicjum dla dzieci w ramach akcji   Pola Nadziei

Sadzimy na dziedzińcu szkolnym już po raz trzeci żonkile, które wiosną są ścinane i rozdawane podczas kwesty w szkole i pod kościołem św. Maurycego.

Pieniądze przekazujemy na rzecz Hospicjum we Wrocławiu.
W tym roku bardzo prężnie włączyły się w prace wolontariatu klasy pierwsze.

W tym roku cebulki żonkili zasadziliśmy 17.10.2014 r.

Czekamy na reultaty Uśmiech

Zobacz galerię zdjęć

Wolontariusze ze szkoły po raz drugi wzięli też udział w akcji dla Hospicjum organizowanej w Rynku wrocławskim.
Wielkie tchnienie życia to akcja mająca uświadomić wrocławianom, czym są hospicja i opieka paliatywna. Z tej okazji od kilku lat każdej jesieni w niebo nad wrocławskim Rynkiem wylatują tysiące baniek mydlanych.

Zobacz galerię zdjęć