Nowości na polskich uczelniach

Każdego roku szkoły wyższe otwierają nowe kierunki studiów. Co będą mogli studiować od października tegoroczni maturzyści? Oto przegląd najciekawszych propozycji.

Zaczynamy od kierunku, który można studiować tylko w jednej szkole wyższej. To behawiorystyka zwierząt, proponowana przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Studia na tym unikatowym kierunku pozwolą lepiej poznać zachowania zwierząt - od domowych pupili po gatunki egzotyczne. Studenci w trakcie trzyletnich studiów inżynierskich poznają zasady właściwego hodowania i utrzymania zwierząt oraz obowiązujące w tym zakresie regulacje prawne. Będą się uczyć o biologicznych mechanizmach zachowania się zwierząt czy zasadach uczenia ich różnych zachowań. W programie studiów są przewidziane praktyki m.in. w fermach hodowlanych, ośrodkach szkolenia psów, rezerwatach, schroniskach dla zwierząt.