Lekcje z ZUS

Udział uczniów klas II w ogólnopolskim pilotażu
„Lekcje z ZUS”

Jest to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń.

„Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać  praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.
Uczniowie naszej szkoły otrzymali materiały dydaktyczne w formie ciekawie ilustrowanych książek. Podczas czterech lekcji zapoznawali się z tematyką ubezpieczeń społecznych, oglądali przygotowane filmy, rozwiązywali mapy myśli oraz sporządzali ulotki dotyczące prowadzenia firmy przez przedsiębiorcę.

Na zakończenie zajęć wypełniali ankiety. Większość uczestników pilotażu wskazała  na  bardzo duże znaczenie przekazywanej wiedzy i ciekawą formułę zajęć.

We wrześniu nastąpi podsumowanie projektu poprzez udział młodzieży w konkursach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim pod patronatem pana prezydenta Bronisława Komorowskiego.
  notatkę przygotowała Małgorzata Drygała