Dlaczego warto uczyć się w Niemczech ?

20.03.2013 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Europejskiego Serwisu Edukacji Zawodowej panów Jarosława Szemeta oraz Andrzeja Sidorowskiego, którzy zaprezentowali ciekawą ofertę edukacyjną - bezpłatne szkoły zawodowe w Niemczech.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się stronie http://www.edu-work.eu/

Odkąd Polska jest w Unii Europejskiej otwart jest dla nas  rynek pracy oraz edukacyjny również w Niemczech. Goście zaprezentowali nam ofertę głównie szkół z obszaru Saksonii, która graniczy bezpośrednio z Polską.

Otrzymaliśmy zaproszenie na Pierwsze Forum  Saksońsko-Dolnośląskie, które odbędzie się 10.04.2013 w godz. 9 - 13:30 w Saksońskme Biurze Łącznikowym - Rynek 7.

Tematyka forum poświęcona będzie ofercie dotyczącej nauki w Saksonii. ESEZ wspólnie z Panem Andreasem Grapatinem - kierownikiem Biura Łącznikowego Wolnego Państwa
Saksonii we Wrocławiu
zaprosił cztery szkoły z Saksonii, które przedstawią swoją ofertę edukacyjną.