Narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry

Tegoroczna edycja akcji
"Narodowe czytanie"
poświęcona była twórczości Aleksandra Fredry.
W piątek 6 września na długiej przerwie w bibliotece szkolnej spotaliśmy się, aby posłuchać słów napisanych przez Aleksandra Fredrę. Na początku przypomnieliśmy sobie życie i twórczość pisarza. Potem zabrzmiały jego wiersze: Małpa w kąpieli, Paweł i Gaweł, Osioł - miło było powrócić do dzieciństwa... „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
  opublikowała Jolanta Pawlak