Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Opublikowała: Ewa Pastusińska 4.09.2013 r.

Wakacje szybko się skończyły, ale na pewno dla wielu były atrakcyjne – były podróże, wyprawy, leniuchowanie na plaży, kąpanie się w morzu lub w jeziorach. A jeżeli ktoś nie miał możliwości wyjechać, to może odpoczywał w domu, czytał, spotykał się z przyjaciółmi, czy spędzał czas na świeżym powietrzu. Niektórzy część wakacji przeznaczyli na pracę. Ale na pewno wszyscy odpoczęliśmy i naładowaliśmy akumulatory na 10 miesięcy pracy.

2 września 2013 roku został zainaugurowany rok szkolny 2013/14.

O godzinie 9:00 rozpoczęła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Mimo mało sprzyjającej aury spotkaliśmy się na boisku szkolnym - ale jeszcze byliśmy rozgrzani wakacyjnym słońcem i dlatego pochmurna pogoda tak bardzo nam nie przeszkadzała.

Uroczystość poprowadzili Roksana Michalak – uczennica klasy 2 cT oraz Marcin Latosiński – uczeń klasy
3 bT – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.

Konferansjerzy powitali wszystkich przybyłych uczniów i nauczycieli, a szczególnie serdecznie powitali uczniów klas maturalnych oraz nowych uczniów naszej szkoły. Z sentymentem wspominali minione wakacje, nowym kolegom krótko przedstawili zalety nauki w naszej szkole. Następnie głos zabrała pani dyrektor Grażyna Skrętkowicz, która również serdecznie powitała wszystkich oraz wspomniała dwa ważne wydarzenia z historii naszego narodu – rocznicę wybuchu II wojny światowej i wydarzenia sierpniowe z 1980 r. które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę suwerenności.

Pani dyrektor przypomniała także zasady jakie panują w naszej szkole: głównie wzajemny szacunek, kultura, tolerancja, przestrzeganie regulaminów i Statutu Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych.

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego zakończyło ślubowanie uczniów klas pierwszych. W ich imieniu do sztandaru zostali zaproszeni przedstawiciele – z każdej klasy dwoje uczniów, którzy mieli najwyższą ilość punktów rekrutacyjnych.

Potem wszyscy udali się z wychowawcami do klas.

Wszystkim życzymy wspaniałego roku szkolnego 2013/14  - wielu sukcesów, wzajemnej życzliwości, zaufania, aby przebywanie w naszej szkole sprawiało dużo przyjemności.

Nauczycielom niegasnącego zapału, dużo cierpliwości, sił w pokonywaniu trudności i satysfakcji ze współpracy z uczniami.

Uczniom nowych pięknych doświadczeń, sił do realizacji swoich pasji i zainteresowań, wytrwałościw realizacji celów.

Rodzicom i opiekunom cierpliwości i konsekwencji w trudnym wychowywaniu swoich  dzieci i wiele radości z ich osiągnięć.

Sprawozdanie sporządziła:Teresa Podgórska

GALERIA ZDJĘĆ...