III Wojewódzki Turniej Przedsiębiorczości

20 marca 2013 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy odbył się   III Wojewódzki Turniej Przedsiębiorczości „Stawiamy na przedsiębiorczość”, zorganizowany przez nauczycieli tej szkoły przy współudziale Wyższej Szkoły Bankowej, Banku Zachodniego WBK O/Świdnica, BZ WBK S.A. O/Świdnica.

Konkurs był objęty patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Do zmagań turnieju przystąpiło 8 drużyn: Zespół Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie, Zespół Szkół Nr 3 w Dzierżoniowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu, I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy, II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy, Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

Damian Beśka - 2 aT

Kamil Kowalski - aT

Adam Narkiewicz – aT

pod opieką pań: Anny Terejko i Julity Kotowskiej

Konkurs obejmował 4 konkurencje:

1. Test z zakresu podstawowego przedsiębiorczości
  2. Grę „Cash Flow”, którą poprowadził wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, mgr Tomasz Wojtasiewicz,
  3. Prezentację multimedialną „Od pomysłu do realizacji, czyli jak założyć własną działalność gospodarczą”
  4. Język obcy w kontaktach biznesowych, /prezentacja przez członków zespołu wylosowanego tematu/

Trzy najlepsze drużyny wzięły udział w finale konkursu, który odbył się w formie gry „Liderzy Europy” poprowadzonej przez pracowników Banku Zachodniego WBK S.A. O/Świdnica.

Zadania i odpowiedzi drużyn oceniało  jury w składzie: pani Małgorzata Anczyńska (przewodnicząca), pani Małgorzata Bogusławska-Kurzawa, pani Wiesława Cejmer, pani Grażyna Zielińska, pan Tomasz Wojtasiewicz, pan Dominik Woźniak.

Zwycięzcą została drużyna z naszej szkoły.

Uczniowie otrzymali nagrodę ufundowaną przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu – tablety i pendrive’y.

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, która zajęła II miejsce otrzymała nagrodę w postaci urządzeń wielofunkcyjnych (skaner + drukarka).

Reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za III miejsce otrzymała książki profesora Leszka Balcerowicza z jego autografem i pendrive’y.

Po zmaganiach konkursowych uczestnicy wysłuchali ciekawego wykładu pana Tomasz Wojtasiewicza „ABC giełdy”.