Zainteresowanie kierunkami studiów we Wrocławiu

Psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim, Inżynieria biomedyczna na Politechnice oraz Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym, to kierunki, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród przyszłych studentów w stolicy Dolnego Śląska.

Podania na wszystkie kierunki studiów złożyło na Uniwersytecie Wrocławskim ponad 15,5 tys. osób, dla których przygotowano ponad 6 tys. miejsc na studiach dziennych. Liczba chętnych do studiowania na Uniwersytecie spadła w stosunku do roku ubiegłego o ok. 2,5 tys. - To efekt niżu demograficznego i zdecydowanie mniejszej liczby absolwentów, którzy ukończyli szkoły średnie. Jednak jaki to będzie miało wpływ na uczelnię, będzie można ocenić dopiero po zakończeniu całego etapu rekrutacji – powiedział rzecznik prasowy Uniwersytetu dr Jacek Przygodzki.