Tłusto o Biznesie

Pierwsza Praca. Klasa 5ap w Narodowym Funduszu Gwarancyjnym S.A.

„Tłusto o Biznesie” – pod takim hasłem w Tłusty Czwartek odbyło się spotkanie w ramach autorskiego projektu „Pierwsza Praca” klasy 5ap w Narodowym Funduszu Gwarancyjnym S.A (https://nfg.pl/). Nasi przyszli absolwenci, którzy już po maturze będą wchodzić na rynek pracy, postanowili sprawdzić, jakie możliwości rozwoju zawodowego daje start w takiej instytucji finansowej jak spółka faktoringowa.

Celem wydarzenia było zapoznanie młodych, ambitnych osób, które dopiero zaczynają swoją ścieżkę zawodową, z możliwościami pracy w takiej firmie jak NFG S.A., ale też wysłuchanie ich oczekiwań co do wyboru pracodawcy oraz  przedstawienie „dobrych praktyk” - jak napisać CV, ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, odpowiadać na pytania przyszłego pracodawcy.

"Takie osoby już niebawem wejdą na rynek pracy, a wtedy bardzo cenne mogą okazać ich preferencje. Uczniowie powiedzieli nam, że oczekują od swojego potencjalnego pracodawcy elastyczności, możliwości rozwoju, szkoleń i zrozumienia. Byłam ciekawa też ich opinii na temat rynku pracy. Uważają, że najłatwiej jest znaleźć pracę fizyczną, zwłaszcza na weekendy. Start w sektorze finansowym to zatem świetna alternatywa dla takiego rozwiązania" – wyjaśnia pani Agnieszka Wnukowska, menedżer wsparcia sprzedaży w NFG.

Czwartkowe wydarzenie zainaugurowano małym poczęstunkiem w sali konferencyjnej, podczas którego uczniowie poznali kilka faktów na temat procesu rekrutacji, możliwości zatrudnienia i tego, jak wygląda praca w NFG. Zadawali pytania i dzielili się swoimi postrzeżeniami. Potem mogli zwiedzić firmę, aby na własnej skórze doświadczyć panującej w niej atmosfery.

"Cieszę się, że zorganizowaliśmy taki dzień. Jestem bardzo pobudowana dzisiejszym spotkaniem i wierzę, że to dopiero początek projektu „Pierwsza Praca”, który w przyszłości może zaowocować prawdziwymi kontraktami. Serdecznie dziękuję moim koleżankom: Izie Urbaniak-Jędrasik, Oli Dudek, Kamili Świątek i Michalinie Stanisławczyk za to, że przyszły opowiedzieć jak wyglądały początki ich pracy i jakie możliwość rozwoju daje zatrudnienie w dużej firmie. Młodzież z pełnym zaciekawieniem słuchała tych historii, które pozwoliły im spojrzeć na siebie nie przez pryzmat doświadczenia, którego jeszcze nie mają, a swoich mocnych stron i talentów.  Wisienką na torcie było to, że zdjęcia z ramienia PR robiła Ala Łacina, co znów pokazało uczestnikom spotkania, że mimo młodego wieku można wykonywać ciekawą i pełną wyzwań pracę" –  podsumowuje pani Agnieszka Wnukowska.

Już dziś kilkoro absolwentów ZSE-A we Wrocławiu realizuje się w NFG.

"Młodzi ludzie wnoszą do zespołów świeżość , kreatywne spojrzenie na biznes oraz pozytywną energię dlatego też tak lubimy z nimi pracować" – podkreśla pani Agnieszka Wnukowska.