Krajowa Odznaka jakości

Project „USED but not USELESS”

Z przyjemnością informuję o tym, że projekt "USED but not USELESS” (realizowany na europejskiej platformie współpracy szkół eTwinning) otrzymał KRAJOWĄ ODZNAKĘ JAKOŚCI. Odznaka jest przyznawana wybitnym międzynarodowym projektom eTwiniing i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu.

„USED but not USELESS” to projekt realizowany we współpracy ze szkołami z Czech, Włoch oraz Francji. Ideą projektu było utworzenie sklepu internetowego z rzeczami używanymi, tak aby redukować ilość śmieci i chronić środowisko. Wirtualny sklep został zaprojektowany w programie spatial.io, poszczególne szkoły przygotowały sekcje poświęcone książkom, ubraniom, elektronice, gadżetom. W projekcie uczniowie szkół partnerskich pracowali w różnych działach spotykali się online, rywalizowali w licznych quizach. W swoich działaniach wykorzystywali też niektóre narzędzia SI. Projekt miał charakter interdyscyplinarny, oprócz j. angielskiego/języka zawodowego uczestnicy wykorzystywali umiejętności zawodowe charakterystyczne dla swoich specjalizacji- uczniowie naszej szkoły tworzyli materiały reklamowe.

W projekcie uczestniczyli uczniowie KLASY III dp gr 1.

Opiekun projektu:

Arleta Szydłowska