Promujemy życzliwość i empatię

Mikrogranty młodzieżowe; „Z życzliwością nam do twarzy”

Listopad co roku w naszej szkole to czas kiedy w wyjątkowy sposób promujemy  życzliwości i empatię. W tym roku, w ramach Mikrograntów młodzieżowych, zrealizowaliśmy projekt „Z życzliwością nam do twarzy”. Przez cały tydzień od 12-24 listopada organizowaliśmy różnego rodzaju wydarzenia:

Już po raz drugi zorganizowaliśmy rejestrację Potencjalnych Dawców Szpiku, zarejestrowaliśmy 21 uczniów i 9 rodziców. Nie zrobilibyśmy tego, gdyby nie zaangażowanie naszych uczennic – wolontariuszek, które czuwały nad przebiegiem całego wydarzenia i samej rejestracji.

Dziękujemy Wam z całego

Tego samego dnia klasa uczniowie sprzątali okolice naszej szkoły. Dbanie o "nasz" kawałek świata to również wyraz troski i życzliwości wobec innych

Kolejny życzliwy dzień upłyną nam w towarzystwie przedszkolaków z Przedszkola nr 35 z oddziałami integracyjnymi "Tęczowy Domek". Uczniowie klas 1a,1b i 3d przygotowali zajęcia ruchowe oraz część warsztatową, podczas której grupa Tęczowe Rybki przygotowywała piękne ozdoby świąteczne. Na koniec zbudowaliśmy baaaardzo wysoką wieżę z drewnianych klocków. Było mnóstwo uśmiechów , przytulasków i przybitych piątek Dzieci i nasi uczniowie mają nieskończone pokłady empatii i pozytywnej energii.

Kolejnego dnia odwiedziliśmy Dzienny Dom Pomocy Społecznej. Uczniowie przygotowali dla seniorów zabawy, quizy oraz warsztaty wykorzystujące zdolności manualne. Efektem zajęć były cudowne świąteczne ozdoby wykonane przez seniorów . Nie zabrakło słodkich wypieków przygotowanych przez młodzież. Był to czas pełen sentymentalnych wspomnień, wzruszeń, ale też czas radości i dobrej zabawy

Wydarzeniem wieńczącym nasze działania był Kiermasz Charytatywny, na którym sprzedawaliśmy ciasta upieczone przez uczniów naszej szkoły . Ilość wypieków, które przygotowaliście przerosła nasze najśmielsze oczekiwania

Udało nam się zebrać 1020,00 zł . Pieniądze przekażemy na wsparcie szkolnej akcji Dar Serca, dzięki której zostaną przygotowane świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Na długiej przerwie wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły zostali zaproszeni na wspólne śniadanie w szkolnej Auli. Każdy mógł przynieść to co lubi najbardziej i podzielić się tym z innymi

Ogromnie dziękujemy za wielkie serce, poświęcony czas i mnóstwo empatii uczniom klas 1a, 1b i 3d. Nad wszystkim czuwały opiekunki projektu p. Beata Chmura, p. Katarzyna Zych i p. Anna Terejko