Sukcesy szachistów

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich

W dniu 28.10.2023 r (sobota) rozegrane zostały  Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich.W dniu 28.10.2023 r (sobota) rozegrane zostały  Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich. W rozgrywkach brali udział dwaj uczniowie naszej szkoły: Jakub Luberański i Michał Demski odpowiednio w drużynach Polonia Wrocław I i  Polonia Wrocław II. Spośród 34 rywalizujących drużyn najlepszą okazała się  drużyna Jakuba pewnie wygrywając zawody z kompletem zwycięstw (14 pkt na 14 możliwych, 7 zwycięstw).

W zwycięskiej drużynie zagrali: Luberański Jakub (I szachownica), Perucki Maciej (II szachownica), Korzeniowski Wojciech( III szachownica), Janikowska Wiktoria (IV szachownica).  Drużyna Michała natomiast uplasowała się na dobrym 5 miejscu zdobywając 9 punktów. Ponadto Jakub zdobył I miejsce na I szachownicy.  Pozdrawiam Adam Luberański