I KWALIFIKACYJNY TURNIEJ SZACHOWY

W dniu 18.10.2018r. w naszej szkole odbył się Pierwszy Kwalifikacyjny Turniej Szachowy, mający na celu wyłonienie najlepszych uczniów do drużyny szachowej na zbliżające się Mistrzostwa Wrocławia Szkół Średnich, które odbędą się 29 i 30.10.2018r. w Hali Stulecia.

Gospodarzem turnieju i sędzią był opiekun koła szachowego, instruktor szachowy i administrator sieci w ZSE-A Bogdan Stawarz.

Stanęli do walki obecnie najlepsi szachiści naszej szkoły. Rywalizacja przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze pełnej humoru i wymiany doświadczeń szachowych.

Podium należało do najmłodszych zawodników:

- pierwsze miejsce zajął Kacper Bochenek z klasy 1cT,

- drugie miejsce ex aequo zajęli Szymon Semp z klasy 1aT i Paweł Dudek z klasy 2bT.

Właśnie Ci uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w rozgrywkach szachowych.

Pozostali uczniowie:

- Aleksander Świątek z klasy 1aT,

- Maciej Szafrański z klasy 2aT,

- Maciej Szychta z klasy 4bT

będą zawodnikami rezerwowymi.

Również doszło do ciekawego pojedynku wśród Pań. Na przeciw siebie stanęły

Kasia Witkowska z klasy 2dT i Ania Udovyk z klasy 1dT.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Z uwagi na brak czasu jednej z zawodniczek do reprezentacji szkoły została zakwalifikowana Kasia Witkowska.

Autor: Teresa Podgórska