DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018

12 października 2018 uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysty apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru przechodniego ze szkoly Podstawowej nr 83.

Całą imprezę zorganizowała p. Małgorzata Janusiewicz wraz z klasą 2 aT . Dzień  ten jest równiez dniem naszej patronki, na początku obejrzeliśmy wiec prezentację na temat życia i twórczości Marii Dąbrowskiej. Kolejnym punktem programu był rys historyczny dotyczący Dnia Edukacji Narodowej. Kilku uczniów wyrecytowało wiersze o tematyce zwiazanej z uczeniem  i nauczycielami, wysłuchalismy takze zabawnego fragmentu książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".

W mniej formalnej, bardziej rozrywkowej części imprezy uczniowie zaprezentowali samodzielnie nakrecony i zmontowany film - wywiad z nauczycielami. Na koniec obejrzeliśmy ilustrowany piosenkami skecz o sytuacjach podczas  lekcji na różnych przedmiotach.

Autor: fot. Teresa Podgórska