Informacje o projekcie

Działania w projekcie:

HARMONOGRAM PROJEKTU MOBILNOŚCI EDUKACYJNEJ:

1. Styczeń 2018 - poinformowanie uczniów, rodziców i nauczycieli o projekcie, celach i założeniach projektu oraz o warunkach uczestnictwa i kryteriach rekrutacyjnych do projektu (strona internetowa szkoły, zebrania z rodzicami).

2. Styczeń 2018 - powołanie zespołu projektowego, w którego skład będzie wchodził  dyrektor ZSEA, koordynator projektu, opiekun grupy oraz księgowa oraz rozdzielenie obowiązków pomiędzy członków zespołu.

3. Styczeń 2018 - ewaluacja wstępna - ankieta pisemna sprawdzająca oczekiwania uczestników związane z realizacją stażu i ich dotychczasowe doświadczenie odnośnie pobytu (przeprowadzona przez pracowników ZSEA).

4. Luty 2018 - przeprowadzenie rekrutacji i selekcji uczniów, którzy wyjadą na praktykę zgodnie z opracowanym systemem rekrutacji.

5. Marzec 2018 przetłumaczenie dokumentów (karta ewaluacyjna, dzienniczek i regulamin praktyk).

6. Maj– wrzesień  2018 - przeprowadzenie przygotowania kulturowego i pedagogicznego.

7. Maj- czerwiec 2018 - podpisanie umów indywidualnych z każdym z uczestników stażu.

8. Lipiec 2018 - przygotowanie do wyjazdu, zakup biletów do Walencji (Hiszpania) i z powrotem.

9. Wrzesień 2018 - zakup ubezpieczenia dla uczestników i opiekunów na okres stażu (ubezpieczenie OC, KL i NW).

10. Październik 2018 - wyjazd na staż zawodowy do Walencji; zapewnienie uczniom wsparcia i opieki podczas ich pobytu za granicą; tygodniowe raporty z przebiegu praktyk przesłane przez uczestników i opiekunów szkoły wysyłającej; ewaluacja śródokresowa przeprowadzona przez pracowników instytucji przyjmującej; opracowanie śródokresowego raportu z przebiegu praktyk (raport opracowany wspólnie przez obie instytucje).

11. Listopad 2018 - sporządzenie przez każdego ucznia raportu ze stażu oraz dostarczenie koordynatorowi zaświadczenia o odbyciu stażu, które wystawi przedsiębiorstwo, w którym uczeń będzie odbywał swój staż zawodowy; zamieszczenie na stronie internetowej szkoły relacji uczniów z odbytego stażu w Hiszpanii; przygotowanie prezentacji multimedialnej pt.: "Europa otwarta dla młodych przedsiębiorców".

12. styczeń/ luty 2019 - uroczysta konferencja upowszechniająca i podsumowująca staż, podczas której zostaną uczniom wręczone certyfikaty Europass Mobility; uczniowie zaprezentują prezentację multimedialną pt.: "Europa otwarta dla młodych przedsiębiorców".

13. Kwiecień 2019 - opracowanie i złożenie raportu końcowego.

Grupa docelowa: uczniowie ZSEA - klasy III o profilu: technik ekonomista i technik organizacji reklamy

Realizator projektu: Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. Marii Dąbrowskiej, ul. Worcella 3, 50-448 Wrocław

Partnerzy:     Universal Mobility SL Mobility Projects

Środki finansowe, wysokość dofinansowania: 43 438 EURO

Całkowita wartość projektu: 43 438  Euro

Kwota dofinansowania: 43 438 Euro

Wkład Miasta: 0,00 Euro

Termin realizacji: 01.09.2017r – 30.04.2019 r.

Termin rozpoczęcia realizacji projektu: 01.09.2017 r.

Termin zakończenia realizacji projektu: 30.04.2019 r.

Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie:  www.zsea.wroclaw.szkolnastrona.pl

Kontakt:  tel. 71-798-69-09;zsea@zse.wroc.pl