REKRUTACJA BENIFICJENTÓW DO PROJEKTU

Trwa rekrutacja przyszłych beneficjentów projektu
"Przedsiębiorczość bez granic, czyli jak osiągnąć sukces w niemieckim przedsiębiorstwie.
Staż zawodowy dla techników ekonomistów."
Szanse mają uczniowie klas II at, II bt oraz II ct.

Chętni uczniowie są oceniani według następujących kryteriów:

1. Ocena z zachowania - klasa I: 0-6 pkt.

2. Ocena z zachowania– pierwszy semestr klasy II: 0-6 pkt.

3. Średnia ocen– koniec klasa I: 1-5 pkt.

4. Średnia ocen– koniec pierwszego półrocza klasa II: 1-5 pkt.

5.Test z języka angielskiego (poziom B1/B2): 50 pkt.

7. Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim: 20 pkt.

8. Opinia wychowawcy: 20 pkt.

W sumie każdy z kandydatów będzie mógł uzyskać 0-112 pkt. rekrutacyjnych.

15 osób z najwyższym wynikiem zostanie zakwalifikowanych do projektu, jednakże to Komisja rekrutacyjna, w skład której wejdzie Dyrektor szkoły, Koordynator projektu, nauczyciel języka angielskiego, Doradca zawodowy i Pedagog zadecyduje o ostatecznym składzie grupy zakwalifikowanej do wzięcia udziału w stażu.

Oprócz listy 15 osób zakwalifikowanych do wyjazdu powstanie lista rezerwowa, uczniowie, którzy znajdą się na tej liście mają pełne prawo do uczestniczenia w przygotowaniu kulturowo-pedagogicznym  do wyjazdu.

Chcąc promować uczniów z rodzin o niższym statusie materialnym oraz takich, których nie stać na samodzielny wyjazd zagraniczny, komisja projektowa zastosuje dodatkowe kryteria:

5 pkt. – otrzymają uczniowie pochodzący z rodzin, w których dochód nie przekracza 547 zł na członka rodziny (co stanowi 120% kwoty kryterium dochodowego dla świadczeń
z pomocy społecznej od 1.10.2012) lub pochodzący z rodzin wielodzietnych lub niepełnych.

Każdy uczeń będzie zobowiązany wypełnić formularz aplikacyjny oraz Europass CV.

Dodatkowo uczniowie będą musieli złożyć u koordynatora projektu kopie paszportu lub dowodu osobistego, zgodę rodziców na wyjazd.

Z naboru uczestników zostanie sporządzony protokół i lista uczniów zakwalifikowanych do wyjazdu.

Lista uczniów zakwalifikowanych do wyjazdu znajdzie się na stronie internetowej szkoły w kwietniu 2016 roku.

Magdalena Trzepla

Autor: Ewa Pastusińska