I Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców w IX LO - relacja

W piątek, 19 kwietnia, reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej chłopców wzięła udział w I Międzyszkolnym Turnieju Piłki Siatkowej zorganizowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego z IX Liceum Ogólnokształcącego. W zawodach wzięło udział pięć zespołów, które zagrały w formule każdy z każdym.

Turniej otworzyła Dyrektor IX LO we Wrocławiu p. Izabela Koziej. Po otwarciu i rozgrzewce rozpoczęliśmy pierwszy mecz z reprezentacją X LO. Wojnę nerwów i niewymuszonych błędów lepiej wytrzymali nasi reprezentanci wygrywając 2:0 w partiach do 7 i 11. W kolejnym meczu mierzyliśmy się z gospdarzami wygrywając pierwszą partię do 15. Niestety, dwie kolejne wygrali nasi przeciwnicy, obie do 13. Podobny scenariusz miał kolejny mecz, z reprezentacją VIII LO, gdzie partię otwarcia wygraliśmy do 11 ale w dwóch kolejnych ulegliśmy do 10 i 12. W ostatnim dla nas meczu turnieju zagraliśmy z jego zwycięzcami, reprezentacją Zespołu Szkół nr 8. Przegraliśmy 0:2 w partiach do 9 i 11. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła ostatnie miejsce w bardzo wyrównanej stawce zespołów. O zdobyciu pierwszego miejsca decydował jeden mały punkt a żaden z zespołów nie wygrał więcej niż dwa mecze.

Wystąpiliśmy w następującym składzie:

Jakub Szachniewicz (III b) – kapitan

Michał Łyziński (II b)

Volodymyr Melnik (III d)

Vladyslav Pstyga (I e)

Mark Shapovalov (III c)

Illia Shapran (II a)

Jakub Szewera (II e)

Yehor Yevtushenko (III d)

Zespół prowadzi prof. Jan Solarek.

Dołącz do nas!