Sukcesy szachistów

Na zakończenie roku szkolnego mamy miłą, sportową informację:
2 miejsce i srebrny medal
Drużynowych Mistrzostwa Polski Juniorów.

W dniach od 12 do 20.06.2023 w Lublinie rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach klasycznych (ekstraliga juniorów), w których wzięło udział 10 najlepszych zespołów klubowych w Polsce – w tym klub Polonia Wrocław, którą reprezentował uczeń naszej szkoły Jakub Luberański.

Drużyna składała się z 6 zawodników: dwóch juniorów do lat 18 i dwóch do lat14 oraz  juniorki do lat 18 i 14. Drużyna Jakuba w składzie: Ochędzan Tymon, Luberański Jakub, Różański Mateusz, Ochędzan Filip, Starosta Martyna i Śmietańska Wiktoria zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrny medal na tych ogólnopolskich prestiżowych zawodach.

Zawody były rozegrane systemem kołowym na dystansie 9 rund. Medal bardzo cieszy albowiem jest to ostatni rok gry juniorskiej Kuby.

Pozdrawiam Adam Luberański