„USED but not USELESS”

„USED but not USELESS” to projekt realizowany na platformie eTwinning, we współpracy ze szkołami z Czech, Włoch oraz Francji. Z naszej szkoły w projekcie uczestniczy klasa reklamy II dp (grupa 1).

Ideą projektu jest utworzenie sklepu internetowego z rzeczami używanymi, tak aby redukować ilość śmieci i chronić środowisko. Sklep został zaprojektowany w programie spatial.io, poszczególne szkoły przygotowały działy poświęcone książkom, ubraniom, elektronice, gadżetom. W projekcie uczniowie aplikują o pracę – pisząc CV czy nagrywając rozmowy kwalifikacyjne, tworzą poszczególne działy: informatyczny, obsługi klienta, kadr, marketingu.

Poznają też kraje partnerów i produkty charakterystyczne dla poszczególnych krajów. Spotykają się online (nasza grupa miała okazję poznać swoich rówieśników z francuskiej szkoły z Saint Avold ), rywalizują w licznych quizach.

Projekt ma charakter interdyscyplinarny, oprócz języka angielskiego/języka zawodowego uczestnicy wykorzystują również umiejętności zawodowe charakterystyczne dla swoich specjalizacji.

Koordynator projektu:

Arleta Szydłowska