Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół w szachach - Licealiada 2023

W dniach od 19.04 do 22.04.2023 nasza szkolna 4 osobowa drużyna: Justyna Łochina, Bartosz Klisowski, Michał Demski i Jakub Luberański pojechała na Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół- Licealiada 2023 rozgrywanych w pięknym zajeździe Fojutowo w województwie kujawsko-pomorskim w obrębie Borów Tucholskich.

Prawo do wystawienia drużyn miały szkoły, których reprezentacje zajęły 1 miejsca podczas rozgrywek wojewódzkich w roku szkolnym 2022/2023. Nasza reprezentacja nie miała takiego przywileju albowiem grając bez Jakuba zajęła 5 miejsce w rozgrywkach wrocławskich. Regulamin zawodów zezwala jednak  w  uzasadnionych przypadkach na  dopuszczenie większej ilości drużyn z danego województwa. Nasza szkoła skorzystała z  tego przywileju wraz drużyną z LO nr 3 pojechała na Mistrzostwa.

Zawody rozgrywano tempem szachów szybkich 15'10" na zawodnika. W zawodach wystartowało 18 drużyn z 20 zgłoszonych. W kolejnych dniach od 20 do 22.04 rozegrano odpowiednio 4,5 i 2 rundy. Turniej był więc bardzo wyczerpujący, wymagający dobrej kondycji fizycznej, koncentracji i szczęścia.  Nasza drużyna mimo wygrania pojedynków z faworytami turnieju I LO z Gorzowa Wielkopolskiego i III LO Wrocław ostatecznie zajęła wysokie 4 miejsce z dorobkiem 16 pkt przegrywając brązowy medal punktacją pomocniczą z drużyną  I LO z Białegostoku. Licealiadę wygrało I LO z Gorzowa przewagą 2pkt.

Drużynie dziękuję za godne reprezentowanie szkoły i wywalczenie miejsca w ścisłej czołówce szkół średnich w Polsce. Rodzicom i Władzom szkoły za wsparcie oraz wyrażenie zgody na udział drużyny w MP- Licealiadzie w  szachach.

Opiekun drużyny podczas Mistrzostw: Adam Luberański