DZIEŃ EUROPY 9 MAJA 2019

W środę 9 maja 2019 r., w dniu upamiętniającym podpisanie deklaracji Roberta Schumana, uczniowie kl. 1 ct i kl. 2 ct, realizujący innowację „Przedsiębiorca w Unii Europejskiej”, wraz z p. Izabelą Serwatką, wzięli udział w Pikniku Europejskim, który tradycyjnie miał miejsce w Parku Staromiejski.

Organizatorzy pikniku - Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu - przygotowali dla gości wiele atrakcji, takich jak mi in. konkursy o tematyce europejskiej, warsztaty, gry, a także stoiska informacyjne instytucji i krajów europejskich. Uczestnicy Pikniku mieli także okazję wziąć udział w próbnych wyborach do Parlamentu Europejskiego, obejrzeć interaktywną prezentację instrumentów muzycznych oraz wysłuchać melodii kojarzonych z poszczególnymi krajami Unii Europejskiej.

W trakcie Pikniku uczniowie wrocławskich szkół zaprezentowali także swoje prace zgłoszone na konkurs pt. „Europejskie Puzzle”, które ułożone obok siebie stworzyły wielobarwną mapę Unii Europejskiej.

Nasza szkoła wylosowała Rumunię, którą w piękny, artystyczny sposób zaprezentowały uczennice z kl. 1 ct: Daria Dziwińska, Martyna Drohobycka
i Paulina Zimniak.

Szkoda tylko, że w tak radosnym dniu towarzyszył nam deszcz…

Autor: Teresa Podgórska