Słowa mają moc

Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych poprzez podnoszenie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy

O projekcie

Celem projektu jest podniesienie niezbędnych na rynku pracy kompetencji kluczowych (społecznych, inicjatywności i przedsiębiorczości) oraz kształtowanie właściwych postaw (kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej) u uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu ZIT WrOF (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego).

Cel oraz rezultaty projektu zostaną osiągnięte poprzez następujące działania:

1. dla uczniów  –  21 godz. warsztatów efektywnej komunikacji i innowacyjności
    w formie zajęć pozalekcyjnych, konsultacje indywidualne, międzyszkolna gala finałowa oraz spotkania z przedstawicielami otoczenia społeczno–gospodarczego (innowatorami)
  2. dla nauczycieli – 15 godz. kursów z doskonalenia technik komunikacji
    i innowacyjności w pracy nauczyciela oraz 8-godzinne szkolenie MS PowerPoint zgodne z Learn Microsoft PowerPoint 2010 Step by Step.

Okres realizacji projektu: październik 2017 – maj 2019.

W roku szkolnym 2017/2018 w projekcie bierze udział 15 uczniów z kl. 1 ct.

Szkolne koordynatorki projektu: p. Anna Grzybowska, p. Izabela Serwatka.