E-walking projekt na platformie eTwinning

W ramach współpracy z zagranicznymi szkołami, a także rozwijania umiejetności językowych z wykorzystaniem narzędzi TIK,  13 uczniów z klasy III dT , pod nadzorem p. Arlety Szydłowskiej, brało udział w  międzynarodowym projekcie. Podczas  tego projektu – wspólnie z zagranicznymi partnerami – uczniowie zajmowali się różnymi zjawiskami dotyczącymi internetu i smartfonów, współpracując ze szkołami z Niemiec, Włoch, Turcji i Bułgarii.

Uczniowie dzielili się doświadczeniami i opiniami, promowali bezpieczne korzystanie z nowoczesnych mediów, dyskutowali o  możliwościach i zagrożeniach, które stwarzają nowoczesne technologie. Językiem komunikacji był język angielski.  Najważniejsze tematy podejmowane w projekcie to:  wykorzystanie smartfonów,  popularne aplikacje, uzależnienie do internetu/gier, zjawisko „fake news”, cyberprzemoc, prawa autorskie w internecie, zakupy online, influencerzy, cyberbezpieczeństwo.

Efekty  wspólnej pracy, to przygotowanie:

- artykułu typu fake news pt. „Perfect Phone - IOS-Droid?”

- broszurki pt. „Illegal Downloading Music”

- filmu pt. „Copyright in Worcella Street”

- nagrania na temat „Shoping online”

- grafiki „Fake or Real”