Międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną nt profilaktyki zakażeń wirusem HIV

Konkurs odbył się w ramach Szkolnych Kampanii HIV/AIDS, trwających w szkołach ponadgimnazjalnych, zrzeszonych we Wrocławskiej Sieci Szkół Ponadgimnazjalnych Promujących Zdrowie, na przestrzeni października, listopada i grudnia 2018. Reprezentantka neszej szkoły - Małgorzata Piątek,  uczennica kl.1bt, która zastała laureatką III miejsca.

W czasie Kampanii – w XII LO przy ul. Orląt Lwowskich odbyły się międzyszkolne konkursy: literackie, multimedialne, plastyczne, a Finał Kampanii odbył się na Wydziale Farmaceutycznym i Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Borowskiej, czasie którego uczniowie pisali Wrocławski Test Wiedzy o HIV/AIDS i innych chorobach przenoszonych drogą płciową.

Naszą szkołę na Finale reprezentowało 20 uczniów z klas I, z których 11 pisało test ( byli to finaliści szkolnego etapu). ZSE-A otrzymało wyróżnienie za zaangażowanie całej społeczności szkolnej w realizację zadań kampanii edukacyjnej nt. HIV/AIDS.