Konkurs na niemieckojęzyczną piosenkę świąteczną

W dniu 7 grudnia 2018 uczniowie klasy 2 dT i 3dT wzięli udział w VIII dolnośląskim, międzyszkolnym konkursie na niemieckojęzyczną piosenkę świąteczną. Konkurs został objęty patronatem: Österreich Institut Wrocław,  współorganizatorem był Zespół Szkół Urszulańskich wraz z partnerem wspierającym:  Biblioteką Austriacką we Wrocławiu oraz Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego we Wrocławiu.

Uczniowie z kl.2aT zaprezentowali  utwór znanego niemieckiego zespołu Die Prinzen: „Bald ist Weihnachten”, klasa 3dT zaśpiewała piosenkę R. Zuckowskiego : „Winterkinder”. Uczniowie zostali  nagrodzeni gromkimi brawami, pamiątkowymi dyplomami uczestnictwa oraz drobnymi upominkami. Wraz z zaproszonymi gośćmi w świątecznej, miłej atmosferze biesiadowaliśmy przy wigilijnym stole, słuchając  wykonawców, którzy szczególnie podobali się publiczności.

Mamy nadzieję, że co rocznie będziemy uczestniczyć w tak ciekawym wydarzeniu.

Opiekunem uczestników konkursu była p. Ewa Krupa.