Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – etap szkolny

I etap olimpiady  "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" odbył się we wtorek, 27 listopada 2018 r. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się zespół trzyosobowy z największą ilością punktów w składzie:

Alicja Leszczyńska kl. 3 ct
Agata Olszewska kl. 2 bt
Aleksandra Dyczek kl. 2 bt.

Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie Lekcje z ZUS.

Jest  to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. "Lekcje z ZUS" mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto  dawać  praktyczną  wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.