Polsko-niemiecki projekt edukacyjny: Szkolnictwo zawodowe

W dniach 10-12 grudnia 2018 gościliśmy w naszej szkole 8 uczniow i 2 nauczycielki z Niemiec, w ramach przygotowanego przez Joannę Berską i Katarzynę Kozak projektu edukacyjnego, którego celem było rozwijanie zainteresowań uczniów, poszerzanie wiedzy, kształtowanie umiejętności pracy w grupie oraz kształtowanie postaw patriotycznych i społecznych.

W przygotowanych spotkaniach i działaniach wzięło udział również 17 uczniów naszej szkoły oraz nauczycielki jęz. angielskiego : A. Szydłowska i W.Waldowska.

Uczniowie polscy wspólnie z partnerami z Niemiec uczestniczyli w zajęciach dotyczących szkolnictwa zawodowego w obu krajach, następnie wspólnie stworzyli grę utrwalającą tę wiedzę. Uczestniczyli też w lekcjach pokazowych ukazujących nowoczesne metody pracy z uczniem. Wspólne zwiedzili też Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe, Hydropolis, Kolejkowo i dzielnicę Czterech Świątyń oraz uczestniczyli w zwiedzaniu miasta z przewodnikiem.

Podczas tych kilku dni,nasi uczniowie stworzyli grę dydaktyczną dotyczącą szkolnictwa zawodowego w Niemczech i w Polsce, nawiązali kontakt językowy z niemieckimi partnerami, poznali szkolnictwo zawodowe w Niemczech, efektywnie pracowali w zespole międzynarodowym.