FESTIWAL TAŃCA 2012 - "EUROPA TAŃCZY"

To już VII edycja Festiwalu Tańca w szkole na Worcella!

Festiwal Tańca został objęty Honorowym Patronatem przez:

• Panią Beatę Pawłowicz –Dolnośląskiego Kuratora Oświaty,
  • Panią Marię Iwonę Bugajską – Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu

Dlaczego festiwal tańca ?

Fragment wywiadu udzielonego pani Krystynie Kopce do gazetki szkolnej w 2006 r.

Dlaczego taniec?

Powodów było kilka.

Taniec jest  jedną z najbardziej przyjemnych i pięknych form aktywności fizycznej i duchowej. Przynosi przyjemność i radość zarówno wtedy, gdy samemu się tańczy, ale też gdy oglądamy tańczących. Sama kiedyś tańczyłam (w okresie nauki w liceum) w zespole. Były to różne tańce – i ludowe i nowoczesne. Nadal lubię tańczyć, ale bardzo lubię też oglądać innych. I właśnie to chyba było największą inspiracją aby zorganizować taką impreza w szkole. Dużo młodych ludzi tańczy na imprezach jakimi są dyskoteki lub innych spotkaniach. Robią to lepiej lub gorzej, ale super, że czerpią z tego przyjemność.

Są też tacy, dla których taniec jest  pasją, a nawet sposobem na życie.

I oglądanie ich jest prawdziwą ucztą.

Miałam przyjemność kilka razy być na pokazach Wioletty Waldowskiej i Jacka Majewskiego – ucznia naszej szkoły, mającego wspaniałe osiągnięcia w tańcu towarzyskim. Były to dla mnie przeżycie niesamowite. Po jednym z występów zaproponowałam Wioletcie, żebyśmy takie pokazy – ale różnych tańców – w wykonaniu naszych uczniów i innych osób spoza szkoły zorganizowały w naszej szkole.

Nie miałyśmy żadnych problemów ze skompletowaniem ekipy - wykorzystałyśmy w dużym stopniu nasze prywatne znajomości. Bo ludzie, którzy tańczą „zawodowo” z przyjemnością prezentują swoją pasję. I to było widać na scenie."

Za nami sześć udanych edycji "Festiwalu Tańca". Przez te lata na naszej szkolnej scenie zaprezentowały się setki tancerzy w różnych tańcach.

Od samego początku występuje pani Wioletta Waldowska tańcząc flamenco oraz grupy tancerzy z Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy „Skiba”.

Były prezentowane różnorodne tańce, począwszy od tańców towarzyskich, po różne rodzaje tańców współczesnych, egzotycznych, po  Capoeirę.

Tańczyły u nas przedszkolaki, uczniowie naszej szkoły i innych wrocławskich szkół, tancerz niepełnosprawny na wózku,  nauczyciele z naszej szkoły, tancerze z różnych szkół tańca, formacji, zespołów tanecznych.

"Festiwalem tańca" zawsze kończyliśmy I semestr i „tanecznym krokiem” udawaliśmy się na ferie zimowe.

W tym roku szkolnym jednak festiwal jest w innym terminie i w wyjątkowej oprawie.

VII edycja FESTIWALU odbędzie się pod hasłem

„EUROPA TAŃCZY"

ponieważ organizowany jest z okazji:

• zakończenia polskiej prezydencji w Unii Europejskiej

• przyznania Wrocławiowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r

• ogłoszenia przez Ministra Edukacji Narodowej roku szkolnego 2011/2012 rokiem „Szkoły z pasją

Festiwal odbędzie w Centrum Sztuki IMPART, ul. Mazowiecka 17

7 lutego 2012 r.

początek godz. 11:00

Swój udział zgłosiło wielu pasjonatów tańca.

Spotkajmy się tanecznie 7 lutego 2012 r.

Teresa Podgórska i Wioletta Waldowska

************************************************************************************

Sponsoring festiwalu