Mecz szachowy na szczycie ZSE-A - SP71 !!!

Uczniowie naszej szkoły zremisowali
z Mistrzami Dolnego Śląska SP 71   !!!

W dniu 13.09.2019r. w piątek w ARKADACH Wrocławskich odbył się mecz szachowy na szczycie!
Na zaproszenie Wojciecha Babijczuka Instruktora i Opiekuna szachowego ubiegłorocznych Mistrzów Dolnego Śląska SP 71 odbył się mecz szachowy z naszą reprezentacją szachistów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, którzy w ubiegłorocznych Mistrzostwach Wrocławia sprawili prawdziwą niespodziankę plasując się na piątym miejscu z takim samych dorobkiem punktowym jak drużyna z czwartego miejsca. Do podium zabrakło dosłownie jednego punktu!
Po bardzo ciekawym meczu, w przyjaznej atmosferze, nasza szkoła ZSE-A zremisowała z Mistrzami Dolnego Śląska SP 71   1:1 !!!

Wyniki na szachownicach:

Runda 1:
1. Jakub Luberański 1ep - Kamil Gałek kl.5             1:0
2. Szymon Semp 2aT - Piotr Butkiewicz kl.6           0:1
3. Aleksander Świątek 2aT - Jagoda Cichoń kl.3   0:1
4. Mykyta Babenko 2cT - Piotr Lecyk kl.5                 0:1
5. Barys Poresh 2eT - Michał Dąbrowski kl.4           0:1
6. Maciej Szafrański 3aT - Maks Widawski kl.3       0:1
7. Paweł Dudek 3bT - Damian Denysów kl.6            0:1
Razem: 1:6

Runda 2:
1. Jakub Luberański 1ep - Piotr Butkiewicz kl.6    1:0
2. Szymon Semp 2aT - Damian Denysów kl.6          0:1
3. Aleksander Świątek 2aT - Maks Widawski kl.3  1:0
4. Mykyta Babenko 2cT - Michał Dąbrowski kl.4    1:0
5. Barys Poresh 2eT - Jagoda Cichoń kl.3                  0:1
6. Maciej Szafrański 3aT - Kamil Gałek kl.5              1:0
7. Paweł Dudek 3bT - Piotr Lecyk kl.5                         0:1
Razem: 4:3

Muszę przy tym wyróżnić naszego zawodnika Jakuba Luberańskiego z klasy 1ep, który posiada najwyższą kategorię szachową I++. Na życzenie organizatora Wojciecha Babijczuka zagrał w pierwszej rundzie bez Hetmana i wygrał !!!

Na koniec dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania, uczniom dla których szachy są pasją i świetną zabawą.
Chciałbym szczególnie podziękować organizatorowi, mojemu przyjacielowi i koledze ze średniej szkoły Wojciechowi Babijczukowi za zaproszenie na mecz szachowy oraz ufundowanie uczniom biletów do kina po zakończonym meczu.
Nasza szkoła ufundowała napoje i ciastka, które w trakcie całego meczu dodawały szachistom energii.
Również, zaproszenie na rewanżowe spotkanie w naszej szkole, zostało przyjęte z entuzjazmem przez uczniów SP 71 !!!

Pozdrawiam Bogdan Stawarz
instruktor szachowy, adinistrator sieci w ZSE-A

Autor: Bogdan Stawarz