Dni z kierunkami WSB "Kierunkowskaz" we Wrocławiu - nasza drużyna wygrała !

Opublikowane 21.-4.2015, Teresa Podgórska

21 kwietnia 2015 r. w Wyższej Szkole Bankowej w ramach programu Dni z Kierunkami „Kierunkowskaz” odbyły się warsztaty, gry i zabawy oraz rywalizacja o cenne nagrody dla najlepszych drużyn spośrod 5 szkół.

Była to okazja, żeby sprawdzić swoje możliwości w konkretnych dyscyplinach naukowych. Udział brało 5 szkół. Uczniowie poszczególnych  szkół tworzyli drużyny konkurujące między sobą. Każda drużyna zmagała się z różnymi zadaniami w pięciu konkurencjach.  W świat finansów , zarządzania i marketingu, turystyki i filologii angielskiej wprowadzali uczestników wykładowcy na co dzień pracujący w WSB we Wrocławiu. Gościem specjalnym tego dnia był Jasiek Mela – najmłodszy w historii zdobywca biegunów północnego i południowego.

Konkurencje:

1. Siła grupy – dr Katarzyna Kulig-Moskwa
  2. Jak stworzyć skuteczną reklamę? - mgr Agnieszka Morawiak, mgr Mateusz Rak, Sonia Gruca
  3. Forex dla zuchwałych -  mgr Tomasz Wojtasiewicz
  4. Wynegocjuj warunki traktatu – z kontrahentem w języku angielskim – prowadził mgr Bogodar Zielnica
  5. Wyjazd biznesowy – jak się szybko i skutecznie spakować? - mgr Agnieszka Świąć

Nasza drużyna składająca się z 26 uczniów:

z klasy 1 aT

• Agata Skrzesińska
  • Aleksander Walada
  • Daria Hałaczkiewicz

była najlepsza i zajęła I miejsce !

Każdy punkt programu zaczynał się krótkim wprowadzeniem, następnie grupa miała do wykonania różne ciekawe zadania, które były punktowane.

Kapitanem naszej drużyny „CULIC TEAM” była oczywiście Ola Culic wybrana jednomyślnie (przynajmniej nikt nie protestował) i spisała się w tej roli znakomicie. Używała różnych argumentów, żeby przekonać lub zmotywować członków swojego zespołu - czasami tupała nogami, raz nawet wyszła z sali, ale zawsze to skutkowało.

Z największą przyjemnością obserwowałam zaangażowanie i zmagania z zadaniami. Podczas zadania dotyczącego przygotowania przekazu reklamowego nie mogłam wyjść z podziwu dla ich kreatywności. Zresztą prowadzący również. Za to zadanie otrzymali maksymalną ilość punktów. A dodam jeszcze, że rzadko spotykam takie pomysłowe, rewelacyjne pomysły na reklamę, spoty, hasła reklamowe.

Na warsztatach z biznesowego języka angielskiego przy pomocy aplikacji ze strony www.quizlet.com błyskawicznie nauczyli się kilkudziesięciu słówek i test sprawdzający zdali na Maksa!

Wspaniale poradzili sobie z zadaniem na pracę w zespole, mając zawiązane oczy, musieli komunikować się między sobą i zbudować płytę lotniska. Za wykonanie tego  zadania otrzymali prawie maksymalną ilość punktów.

Z podziwem przyglądałam się również zmaganiom z inwestowaniem na giełdzie podczas prawdziwej, aktualnie zmieniającej się sytuacji na rynku. Tutaj bardzo dobrze spisał się Aleksander walada  – z prawdziwie stoickim spokojem (mimo nerwowej atmosfery panującej w grupie)  podjął decyzję w co zainwestować 10 tyś zł i obserwował to, co dzieje się na rynku jak profesjonalista. Doskonale radził sobie ze stroną internetową, wiedział gdzie klikać, jakie zakładki otwierać, co sprawdzać. Czekaliśmy na wynik inwestycji 15 min i zakończyliśmy małą stratą, ale zajęliśmy 3 pod względem wyniku miejsce.

Ubawić się można było podczas konkurencji polegającej na przygotowaniu się do wyjazdu biznesowego. Pakowały się Ola Culic i Patrycja Okal. Spośród zaproponowanych ubrań i przedmiotów musiały wybrać te potrzebne na taki wyjazd. Mieli pomagać im panowie – Olek i Piotrek. Ale dziewczyny nie dały im szans. Najwięcej kontrowersji budziła suszarka do włosów i apteczka – zabrać czy nie. Dziewczyny miały całą gromadę pomocniczek w postaci koleżanek które doradzały i czyniły to z dużym zaangażowaniem. W końcu walizka została skompletowana a zawartość oceniła Agnieszka Świąć – podróżnicza, która ma duże doświadczenie w pakowaniu się w różne wyjazdy.

Po części warsztatowo-konkursowej odbyło się bardzo przejmujące spotkanie z Jaśkiem Melą. Opowiedział  o dramatycznej historii swojej rodziny i swojej własnej – o wypadku, o tym j jak walczył z bólem po amputacji ręki i nogi, o absolutnym zwrocie w swoim życiu po propozycji Marka Kamińskiego aby pójść na biegun północny, przygotowaniach do tej wyprawy  i kilku innych, ale głównie o tym jak mimo niepełnosprawności fizycznej cieszy się życiem i czerpie z niego pełnymi garściami,  i  jak skutecznie realizować własne marzenia i cele.  Podczas godzinnego spotkania w sali panowała niesamowita cisza, a po skończonym  wystąpieniu rozległy się burzliwe brawa.

Po zakończeniu tego wystąpienia odbyło się ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród. Czekaliśmy w napięciu … 5 miejsce - nie my, 4 miejsce – nie my …. 3 miejsce -  nie my …. !! 2  miejsce ….. też  nie my !! ….. rozległ się gromki okrzyk radości, bo to znaczy, że drużyna ZSEA ZWYCIĘŻYŁA !!

Otrzymaliśmy puchar, ogromny czek i wejściówki dla każdego uczestnika do Centrum Sportowego HASTA LA VISTA.

Dziękujemy Wyższej Szkole Bankowej za zaproszenie. Program był bardzo interesujący, doskonale przygotowany i przeprowadzony